Kärstna mõis

Oma praeguse näo sai Kärstna mõisasüda üle-eelmisel sajandivahetusel, kui noor mõisahärra Kurt von Anrep mõisa juhtimise enda peale võttis. Neoklassitsistlikus stiilis peahoone on ümbritsetud kauni pargiga. Mõisaomanikest tuntuim on olnud kindral Reinhold von Anrep, kelle eduka sõjaväelase karjääri mälestuseks on Kärstna Kabelimäele püstitatud klassitsitlik kunstiteos – uinuv lõvi.

Täna on Kärstna mõis Viljandi valla all-asutus, kus käib vilgas tegevus. Perenaine Urve räägib meile maja ajalugu ja jagab meile oma armastust teksariiete vastu, millest nobedate näppudega naised õmblevad igasugu asju.

Teeme jalutuskäigu uinuva lõvi juurde.

Riidaja mõis

Riidaja mõis on tänapäeval üks paremini säilinud barokseid puidust mõisahooneid. Mõis kuulus alates 16. sajandist kuni 1919. aastani von Strykide suguvõsale. Peale seda on mõisas asunud nii kool kui ka kolhoosi keskus. Nüüdisajal töötab mõisa ühes otsas Riidaja raamatukogu.

Meie teeme jalutuskäigu Gertrudi kabelini.

Lõuna Mäe-Kojas

Siin valmivad erilised söögid – soojad söögid, soolased ja magusad saiad, tordid, erinevad joogid. Viimase aja hitid on teepallid, millega perenaine Marika vallutab välisturge. Meie saame lõunasöögi ja teadmisi, kuidas väikeses külas toiduäriga õnnelikuks saada.

Holdre mõis

Holdre mõis on juugendstiilis külastuskeskus, kuhu on välja pandud võrratu klaverite kogu läbi aegade ja igal ühel on oma lugu.

Taagepera loss

Taagepera loss on eriline paik – siin põimuvad elegantsus, maamiljöö, ajalugu ja tänapäev.

Lisainfo:

  • Hind ühele inimesele 53 €/kui grupis on 20 inimest.
  • Hind sisaldab päevakava kokkupanemist ja juhtimist, sissepääse, lõunasööki ja jutte Mulgimaast.
  • Hind ei sisalda transporti.

"Mõisate ajalugu näitab kui vägevad me tegelikult oleme “