Ühepäevased rattamatkad

Alustame Viljandist Roheliste Rööbaste matkateelt ja suundume läbi Sinialliku järve Heimtali poole. Tutvume Heimtali mõisa ja viinaköögiga.

Edasi sõidame Raudnaela kõrtsi poole, võimalus teha söögipaus. Tagasi Viljandisse tuleme mööda kergliiklusteed.

Lisainfo:

  • Matka pikkus ca 22 km
  • Matka hinnaks on 35 €/ inimene, kui grupis on 10 inimest.
  • Hind sisaldab giidi- ja matkajuhi teenust, lugusid Mulgimaast.
  • Lisatasu eest lõuna Raudnaela kõrtsis, Heimtali mõisa külastus, jalgrattarent

Kahepäevased rattamatkad

Esimene päev

Alustame sõitu Viljandist, mööda Rohelisi Rööpaid Sinialliku järveni. Seal teeme juba esimese puhkepausi ja ujume. Edasi läheme läbi Õisu Hallistesse. Õisus on võimalik külastada mõisa. Hallistes kirik, Kulla Leerimaja ja lõunasöök retro sööklas. Jätkame reisi maaliliselt ilusal teelõigul Karksi poole. Ujuda saab jälle Karsi paisjärves, vaatame üle ka Karski Peetri kiriku viltuse torni. Selle päeva viimased kilomeetrid väntame mõnusal kruusateel Tuhalaane poole.

Tuhalaanes on õhtusöök, saun ja majutus. Majutuseks erinevad võimalused- külamaja teine korrus madratsil, telgis, kämpingus.

Teine päev

Hommikukohv, virgumine, hommikusöök
Alustame sõitu Taagepera lossi suunas (lossitorni külastus) sealt edasi Rutu maastikukaitse alale, kus sööme lõunat Rutu endise raketibaasi alal. Lõuna valmistame seekord endale ise!
Teekond jätkub Mulgimaa kõrgema Härjassaare mäe suunas ja sealt edasi Sudiste külla Iivakivi juurde.
Edasi jääb tee peale Karksi Peetri kirik, siin saame teada, mis kirik torn on viltu. Pollis uudistame küla lennuplatsi ja aiandusuuringute keskust. Reisi lõpp kulgeb maalilise Karksi ürgoru veert pidi Hallistesse.

Lisainfo:

  • Kahepäevase matka pikkus kokku kokku ca 96 km
  • Hind 120 €/inimene, kui grupis on 10 in
  • Hind sisaldab giidi- ja matkajuhi teenust, 2 lõuna ja 1 õhtusööki, 4 koha külastust (kirik, talud, leerimaja), majutust külamajas madratsil, sauna.
  • Lisateenusena - jalgrattarent, majutus kämpingus, taludes degusteerimised.

Miks rattamatk on hea mõte:

Teelolek on väga hea aeg iseendaga olemiseks, samas kehaliselt aktiivne ja vaimselt värskendav ja lõpuks saame kogemuse, et 100 km on tehtav.

Rattaga saab rahulikult kulgeda (jala on ehk liiga aeglane/autoga kiire) , sest nii saab märgata enda ümber olevat – loodust, inimesi, maastikke, vanu hooneid jne. Meie moto on, „Tea, kuhu sa teel oled aga naudi hetke“.

Oma matkade jooksul paneme oma kliente tajuma loodust – lõhnu, hääli, tegevusi, mida tehakse maal ja samas ka iseennast – kuidas sa ennast tunned, kas sa oskad ennast ise tunnustada, innustada jne.

Matkade ajal on hea võimalus kaaslastega suhelda – väikestel teedel, kus ei ole liiklust, saab võite ka üksteise kõrval ja seal saame rääkida oma rõõmudest, muredest jne.

Matka käigus tutvume erinevate taludega ja sealsete tegemistega – on nn loomakasvatustalusid, kus saame loomi sööta, maad harida; on elustiili-ettevõtjaid, kes teevad seda tööd, mis neile meeldib ja nad elatavad ennast sellega ära.

Veel on rattamatkad head meeskonnatunde loojad – üksteist tuleb innustada; nõrgemaid järgi oodata, vahel tagant tõmmata; katki läinud ratast parandada; vihma käest puu alla joosta jne.

"Rattaga sõites jääb aega ümbrust jälgida"

Elust enesest

Vaata lisa ka Puhka Eestis veebist.