10 juuli

Päev Mulgimaal
8.00 Väljume Võrust
Jalutuskäik Tõrvas
Halliste kirik
Halliste kirikul on oma lugu.
Kalev Raave sai ilmutuse, et Halliste kirik tuleb ülesse ehitada ja alles siis saab Eesti vabaks. Oli nõukogud aja lõpp ja eelarves ei olnud raha aga Kalev Raave uskus, toimetas, kaasas. Kirik sai taastatud ning Eesti vabaks. Vaatame kiriku sisustus ja meenutame ajalugu.

Kulla Leerimaja
Imeliselt taastatud vana leerimaja, mis kuulub Halliste kogudusele. Nüüd asuvad siin raamatukogu, valla teeninduspunkt. Maja on võitnud Eesti Arhitektide Liidu sisearhitektide preemia.

Mulgi Kõrts, lõunasöök
Lõunasöök Mulgi Kõrtsis ja peale seda väike jalutuskäik Abja- Paluojal

Taagepera loss
Taagepera loss on eriline paik – siin põimuvad elegantsus, maamiljöö, ajalugu ja tänapäev. Võimsa juugendstiilis lossi lasi oma elupaigaks ehitada parun Hugo von Stryk juba rohkem kui sada aastat tagasi. Otto Wildau projekteeritud mõisahoone valmis 1912 aastal. Meie imetleme tornis vaadet ja avastame maa-aluseid käike. Lossi restoranis ootab kohv ja kook !

Holdre loss
Holdre loss on juugendstiilis külastuskeskus, mis omal ajal kuulus Woldemar von Ditmarile. Nõukogu ajal oli siin pioneerilaager ja Lembit Eelmäe ema pidas mõnda aega ka poodi. Nüüd kuulub see eraomanikule ja siin on välja pandud Alo Põldmäe klaverite kogu. Meie teemegi tutvus eriliste klaveritega ning saame teada, kust ja kuidas nad siia jõudsid

18.30 Võru

Hind ühele inimesele 54 €/
Hind sisaldab päevakava kokkupanemist, päeva juhtimist, bussitransporti 47 kohalises bussis,
sissepääse, lõunasööki ja kohvipausi ning hulgalisel jutte Mulgimaast.

Registeeri ennast reisile siin https://forms.gle/ghKMnd1LzGLjrDrC8

Üritus Facebookis:
https://fb.me/e/3CKPkzZvs

Lisainfo:
e-mail: kirglikavastaja@gmail.com
tel: 566 731 74
FB sõnum Kirglik Avastaja lehelt
Jaanika Toome ja Erki Aas